Medlemsskap

Om du ønsker å bli martinist og søke innvielse i Ordre Reaux Croix, ber vi deg om å ta følgende med i betraktning:

Vi mottar en stor mengde henvendelser fra dem som søker informasjon om ordenen, som spør om det er mulig å bli med, om det er et Tempel eller Sirkel i næreheten av der de bor, eller om det er mulig å opprette en enhet.

 

Vennligst ta det følgende i betraktning:

1. Forespørsler om informasjon om ordenen:

Om det er noe du vil vite mer om som ikke er presentert på hjemmesidene, vær snill å skriv spesifikke spørsmål.

Vennligst oppgi ditt fulle navn og hvorfor du kontakter Ordenen.

2. Medlemsskap i ordenen.

Vennligst skriv litt om deg selv i din første henvendelse, og beskriv hvorfor du vil søke opptak i Ordre Reaux Croix.

Korte henvendelser som bare konstaterer at man vil bli medlem, og som er signerte av et kallenavn eller alias vil ikke bli sett på som en seriøs henvendelse.

3. Grunnlegelse av en nytt Tempel eller Sirkel av Ordre Reaux Croix.

For å etablere en Sirkel av Ordre Reaux Croix, trengs det minst 3 personer som er kvalifisert og akseptert for innvielse. Minst en av disse må være villige til å reise til et fullt Tempel flere ganger de første årene for å få utførlig opplæring i Ordenens tradisjoner.

Ordre Reaux Croixs Høyeste Råd vil vurdere slike henvendelser, og besvare dem deretter.

Om du henvender deg til ordenen angående medlemsskap, skriv til den nærmeste Voie Cardiaque – Jurisdiksjonen i ditt land.

Om Ordre Reaux Croix ikke er etablert nær deg, skriv til det geografisk nærmeste Tempelet, eller det Høyeste Rådet: international@ordrereauxcroix.org

 

Voie Cardiaque Jurisdiksjoner:

Norge:

Oslo:   oslo@ordrereauxcroix.org

Oppland: oppland@ordrereauxcroix.org

 

Sverige:

Stockholm: stockholm@ordrereauxcroix.org

Malmö: malmo@ordrereauxcroix.org

 

USA:

Austin, TX: austin@ordrereauxcroix.org

 

Canada:

Montreal: montreal@ordrereauxcroix.org

 

Hellas:

Athens: athens@ordrereauxcroix.org

 

Spania:

Madrid: madrid@ordrereauxcroix.org

 

Brazil:

Porto Alegre: porto.alegre@ordrereauxcroix.org

 

Argentina:

Buenos Aires: buenos.aires@ordrereauxcroix.org

 

Elus Coën Jurisdiksjoner:

Norge:

Oslo:   oslo@ordrereauxcroix.org

Oppland: oppland@ordrereauxcroix.org

 

Sverige:

Stockholm: stockholm@ordrereauxcroix.org

 

Canada:

Montreal: montreal@ordrereauxcroix.org

 

Argentina:

Buenos Aires: buenos.aires@ordrereauxcroix.org

 

C.·.B.·.C.·.S.·. Jurisdiksjoner:

Norge:

Oslo:   oslo@ordrereauxcroix.org

 

Sverige:

Stockholm: stockholm@ordrereauxcroix.org

 

Argentina:

Buenos Aires: buenos.aires@ordrereauxcroix.org